Kontakt os

Faraos Cigarer ApS.


FARAOS CIGARER APS
Skindergade 27
1159 København K
CVR Nummer: 17 27 22 41
Reg Nummer: APS 214.804

Telefon: +45 33 32 22 11 (Hovednummer)
E-mail: faraos@faraos.dk
Vi bestræber os på at svare alle emails indenfor 1-2 hverdage.

Bank information til forudbetaling af bestillinger på www.faraos.dk

Jyske Bank
Reg. nr.: 5032
Kontonummer:  0001247541

Swift nr.: JYBADKKK
IBAN nr.: DK1750320001247541

Webshop / Administration


WEBSHOP/ADMINISTRATION
Skindergade 27
1159 København K

Telefon: +45 33 67 20 01 (Direkte) - Vores åbningtider er 10.00-17.00 på alle hverdage.
E-mail: faraos@faraos.dk
Vi bestræber os på at besvare alle e-mails inden for 1-2 hverdage.

København - Comics & Potter


KØBENHAVN COMICS & POTTER
Vimmelskaftet 47-49
1161 København K

Danske & Amerikanske tegneserier. Tintin & Harry Potter Merchandise

Telefon: +45 33 67 20 04 (direkte)
E-mail: comics@faraos.dk
Vi bestræber os på at besvare alle e-mails inden for 1-2 hverdage.

København - Kort & Figurspil


Magic, Pokemon, Warhammer, kortspil og figurspil

Telefon: +45 33 67 20 09 (direkte)

E-mail: spil@faraos.dk – Figurspil
            magic@faraos.dk – Kortspil

København - Manga


KØBENHAVN MANGA
Skindergade 27 (Hjørnet)
1159 København K

Telefon: +45 33 67 20 11 (direkte)
E-mail: manga@faraos.dk
Vi bestræber os på at besvare alle e-mails inden for 1-2 hverdage.

København - Bræt & Rollespil


KØBENHAVN GAMES
Skindergade 31
1159 København K

Telefon: +45 33 67 20 10 (direkte)
E-mail: spilstuen@faraos.dk

Vi bestræber os på at besvare alle e-mails inden for 1-2 hverdage.

København - Live Rollespil & Udklædning


KØBENHAVN LIVE ROLLESPIL & UDKLÆDNING
Skindergade 28
1159 København K

Live rollespil - våben, rustninger og tilbehør til live rollespil
Telefon: +45 33 67 20 14 (direkte)
E-mail: live@faraos.dk

Udklædning og festartikler – kostumer, pynt, balloner m.m.)
Telefon: + 45 33 67 20 14 (direkte)
E-mail: live@faraos.dk

Vi bestræber os på at besvare alle e-mails inden for 1-2 hverdage.

København - Merchandise


KØBENHAVN MERCHANDISE
Skindergade 27
1159 København K

Merchandise af alle slags
Telefon: +45 33 67 20 15 (direkte)
E-mail: merchandise@faraos.dk
Vi bestræber os på at besvare alle e-mails inden for 1-2 hverdage.

Lyngby Games


LYNGBY GAMES
Jernbanepladsen 63
2800 Kongens Lyngby

Spil af alle slags
Telefon: +45 32 10 23 23 (direkte)
E-mail: lyngby@faraos.dk
Vi bestræber os på at besvare alle e-mails inden for 1-2 hverdage.

Lyngby Comics


LYNGBY COMICS
Lyngby Hovedgade 23
2800 Kongens Lyngby

Spil af alle slags
Telefon: +45 33 67 20 28  (direkte)
E-mail: lyngbycomics@faraos.dk
Vi bestræber os på at besvare alle e-mails inden for 1-2 hverdage.

Odense Faraos Cigarer


FARAOS CIGARER ODENSE
Klostervej 3
5000 Odense

600 m2 butik med det bedste fra Faraos Cigarer: Tegneserier, brætspil, figurspil, anime, manga, merchandise og meget mere
Telefon: +45 65 91 97 01
E-mail: Odense@faraos.dk
Vi bestræber os på at besvare alle e-mails inden for 1-2 hverdage 

Aarhus Faraos Cigarer Comics


FARAOS CIGARER AARHUS COMICS
Ryesgade 3
8000 Aarhus C

Butikken har tegneserier som sit omdrejningspunkt med et stort udvalg af udgivelser fra USA, Japan, Danmark og resten af Europa.


Telefon: +45 33 67 20 29
E-mail: Aarhus@faraos.dk
Vi bestræber os på at besvare alle e-mails inden for 1-2 hverdage 

Aarhus Faraos Cigarer Games


FARAOS CIGARER AARHUS GAMES
Amaliegade 21
8000 Aarhus C

Faraos Cigarer Aarhus har fokus på spil, særligt figurspil.
Telefon: +45 33 67 20 21
E-mail: Aarhus@faraos.dk
Vi bestræber os på at besvare alle e-mails inden for 1-2 hverdage 

Forlaget Faraos Cigarer


FORLAGET FARAOS CIGARER
Skindergade 28, 1. sal
1159 København K

Telefon: +45 33 67 20 12 (direkte)
E-mail: forlag@faraos.dk
Vi bestræber os på at besvare alle e-mails inden for 2-3 hverdage.